Categories
історія

311 років з дня прийняття Конституції Пилипа Орлика

У цей день, 311 років тому, гетьманом Пилипом Орликом були ухвалені “Пакти й Конституції законів і вольностей Війська Запорозького”.  Згодом цей документ увійде в історію як Конституція Пилипа Орлика. 

Попри те, що сучасний Основний Закон України  відрізняється від Конституції Пилипа Орлика, у них є одна спільна риса – обидва документи засвідчують потребу суспільства жити за законом. Адже дотримання прав та свобод людини є гарантією для розвитку суспільства.

Ухвалення Конституції Пилипа Орлика ознаменувало встановлення правових основ у той період. У документі були закладені ідеї розподілу влади на законодавчу, виконавчу і судову, окреслювалися повноваження гетьмана та формувалися принципи для побудови держави. 

І хоча ідеали, закладені в Конституції Пилипа Орлика, не були в повному обсязі реалізовані на практиці, вона стала надважливим політичним актом для майбутнього української Держави. Адже саме вона дала імпульс формуванню української політичної правової свідомості та стала яскравим свідченням політичної волі для державотворчої діяльності.

Рішення Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про запобігання корупції“, Кримінального кодексу України (е-декларації, незаконне збагачення)

Share