Categories
електронне резидентство

Електронний резидент  України – податок у розмірі 5 відсотків від доходів

Починаючи з 1 квітня е-резидентом може бути іноземець, який зареєструвався приватним підприємцем.

Підприємець-іноземець зі статусом е-резидента має бути зареєстрований як платником єдиного податку спрощеної системи оподаткування, третьої групи (без реєстрації у якості платника ПДВ). Він буде сплачувати податок у розмірі 5 відсотків від доходів у рамках ліміту в 7 818 900 грн.

Для платника єдиного податку третьої групи – електронного резидента (е-резидента) податковим агентом є банк, в якому електронному резиденту (е-резиденту) відкрито поточний рахунок.

Платник єдиного податку третьої групи – електронний резидент (е-резидент) має право відкрити поточний рахунок виключно через інформаційну систему “Е-резидент” в одному самостійно обраному ним банку, доступному для вибору в інформаційній системі “Е-резидент”.

Електронний резидент (е-резидент) – іноземець, який досяг 18-річного віку, не є податковим резидентом України, отримав відповідні кваліфіковані електронні довірчі послуги та інформація про якого внесена до інформаційної системи “Е-резидент”.

Іноземець має право набути статус електронного резидента (е-резидента) після подання ним через інформаційну систему “Е-резидент” заяви про набуття статусу електронного резидента (е-резидента), його ідентифікації та надання кваліфікованих електронних довірчих послуг.

Подання іноземцем заяви на набуття статусу електронного резидента (е-резидента) прирівнюється до особистого подання до відповідного контролюючого органу облікової картки фізичної особи – платника податків та заяви для реєстрації в Державному реєстрі.

Податковою адресою платника податків – електронного резидента (е-резидента) визнається електронна адреса, зазначена такою особою у заяві про набуття статусу електронного резидента (е-резидента).

Реєстрація електронних резидентів (е-резидентів) платниками єдиного податку третьої групи здійснюється контролюючим органом протягом двох робочих днів з дати отримання від державного реєстратора відомостей про реєстрацію електронного резидента як фізичної особи – підприємця.

Потрібна консультація? Заповніть форму нижче:

    Share

    By Volodymyr Machuskyy

    Prof. at Kyiv National Economic University