Categories
Digital

Європейська комісія пропонує надійну та безпечну цифрову ідентичність для всіх європейців

Європейська Комісія сьогодні запропонувала основу для європейської цифрової ідентичності, яка буде доступна всім громадянам, резидентам і підприємствам ЄС в ЄС.

Громадяни зможуть підтвердити свою особистість і обмінюватися електронними документами зі своїх гаманців European Digital Identity одним натисканням кнопки на своєму телефоні.

Вони зможуть отримати доступ до онлайн-сервісів зі своєю національною цифровою ідентифікацією, яка буде визнана у всій Європі.

Дуже великі платформи повинні будуть приймати використання гаманців European Digital Identity за запитом користувача, наприклад, для підтвердження свого віку. Використання гаманця European Digital Identity завжди буде за вибором користувача.

Європейська система цифрової ідентичності

Відповідно до нового Регламенту, держави-члени пропонуватимуть громадянам та компаніям цифрові гаманці, які зможуть пов’язати їхні національні цифрові посвідчення з підтвердженням інших особистих властивостей (наприклад, посвідчення водія, дипломи, банківський рахунок). Ці гаманці можуть надаватися державними органами або приватними особами за умови їх визнання державою-членом.

Нові європейські гаманці цифрових ідентифікаційних даних дозволять всім європейцям отримувати доступ до послуг в Інтернеті без необхідності використовувати приватні методи ідентифікації або без потреби обмінюватися персональними даними. За допомогою цього рішення вони матимуть повний контроль над даними, якими вони діляться.

Європейською цифровою ідентичністю буде:

Доступно кожному, хто бажає ним користуватися: будь-який громадянин ЄС, резидент та бізнес у Союзі, який хотів би скористатися європейською цифровою ідентифікацією, зможе це зробити.
Широке використовування: гаманці European Digital Identity будуть широко використовуватися як спосіб або для ідентифікації користувачів, або для підтвердження певних особистих властивостей, з метою доступу до державних та приватних цифрових послуг по всьому Союзу.
Користувачі, які контролюють свої дані: гаманці European Digital Identity дозволять людям вибирати, якими аспектами своєї особистості, даних та сертифікатів вони діляться третім сторонам, і відстежувати такий обмін. Керування користувачем гарантує, що буде передаватися лише інформація, яка потребує спільного використання.
Щоб зробити це якомога швидше, пропозиція супроводжується Рекомендацією. Комісія пропонує державам-членам створити загальний набір інструментів до вересня 2022 року та негайно розпочати необхідну підготовчу роботу. Цей набір інструментів повинен включати технічну архітектуру, стандарти та рекомендації щодо найкращих практик.

Наступні кроки

Паралельно із законодавчим процесом Комісія працюватиме з державами-членами та приватним сектором над технічними аспектами європейської цифрової ідентичності. За допомогою Програми «Цифрова Європа» Комісія підтримуватиме впровадження Європейської системи цифрової ідентичності, і багато держав-членів передбачають проекти щодо впровадження рішень електронного уряду, включаючи «Європейську цифрову ідентичність» у своїх національних планах у рамках відновлення та стійкості.

Оригінал

Цифрова економіка та цифрові права

Share