Categories
business малий бізнес/мале і середнє підприємництво

Малі та середні підприємства в Європейському Союзі: мережі і ресурси підтримки та розвитку.

Для надання підтримки та інформації малим та середнім підприємствам (SME), які прагнуть посилити свій бізнес, Європейська Комісія спонсорує  мережі підтримки і відповідні ресурси.

Мережа Enterprise Europe допомагає малим компаніям максимально використовувати можливості для бізнесу в ЄС. Мережа надає підтримку щодо доступу до ринкової інформації, подолання юридичних перешкод та визначення потенційних ділових партнерів по всій Європі. Це найбільша у світі мережа підтримки малих та середніх підприємств (МСП) з міжнародними амбіціями.

Мережа активна у більш ніж 60 країнах світу. Вона об’єднує 3000 експертів з більш ніж 600 організацій-членів, усі відомі своїм досвідом у підтримці бізнесу.

Організації-члени включають: технологічну підтримку, організації підтримки інновацій, університети та науково-дослідні інститути, організації регіонального розвитку, торгово-промислові палати.

Європейський бізнес портал (Your Europe Business Portal) – є практичним посібником для ведення бізнесу в Європі. Він надає підприємцям інформацію та інтерактивні послуги, які допомагають їм розширювати свій бізнес за кордоном.

Підтримка інтернаціоналізації МСП – з метою допомоги європейським малим та середнім підприємствам (МСП) експортувати та інвестувати за межі ЄС, Європейська Комісія надає інформацію про доступ на ринки, захист прав інтелектуальної власності та можливості створення дружніх стосунків.

Єдиний портал доступу до фінансів – допомогає подати заявку на кредити та венчурний капітал, що підтримується Європейським Союзом.

COSME (Competiveness of Small and Medium Enterprises) – програма ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу. Ратифікація Угоди відкриє доступ українським підприємствам державного, приватного та громадського секторів до фінансування як з боку бюджету програми, так і з боку інвестиційних та венчурних фондів Євросоюзу.

Зеленій план дій (Green Action Plan або GAP) спрямований на те, щоб допомогти малим та середнім підприємствам (МСП) скористатися можливостями, що відкриваються в результаті переходу до “зеленої” економіки. В ньому представлені способи для МСП перетворити екологічні проблеми в бізнес-можливості.

Пов’язаний пост:

Мачуський В.В. Суб’єкти малого й середнього підприємництва в Європейському Союзі й Україні: нормативне визначення та класифікація

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published.