Інфраструктура підтримки малого підприємництва в США

Володимир Мачуський

На даному етапі розвитку суспільства державна підтримка підприємництва є світовим трендом сучасності. США, Європейський Союз, Китай, Україна, інші країни, приділяють значну увагу створенню сприятливих умов започаткування і ведення бізнесу. Одним із пріоритетних напрямків забезпечення розвитку бізнесу є розбудова належної інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва.

В Сполучених Штатах Америки відповідно до Закону про малий бізнес (Small Business Act) від 30 липня 1953 року Конгрес створив Адміністрацію малого бізнесу США.

Крім того, на підтримку малого бізнесу спрямовані відповідні положення Закону про інвестиції малого бізнесу (Small Business Investment Act of 1958).

Виходячи із змісту Закону про малий бізнес головними завданнями Адміністрації малого бізнесу США як незалежного агентство федерального уряду є надання допомоги, поради і захист інтересів суб’єктів малого бізнесу, збереження вільного конкурентоспроможного підприємництва з метою підтримки та зміцнення американської економіки.

Враховуючи ту обставину, що Закон про малий бізнес складається із 47 секцій і має достатньо великий обсяг (321 сторінка), видається доцільним, у контексті підтримки розвитку малого бізнесу, виокремити такі секції: секція 21 – «Центри розвитку малого бізнесу (small business development centers) і секція 35 – «Мережа наставників, менторів (mentoring network)».

Центри розвитку малого бізнесу (small business development centers)

Центри розвитку малого бізнесу в США утворюють національну мережу – асоціацію (SBDC), яка є найбільш розгалуженою мережею з допомоги малому бізнесу в США та їх територіях. Центри розвитку малого бізнесу організують провідні університети, коледжі, державні агенції економічного розвитку та приватні партнери, з частковим фінансуванням Конгресом Сполучених Штатів через партнерство з Адміністрацією малого бізнесу США.

В США існує близько 1000 місцевих центрів, доступних для безоплатного бізнес-консультування та недорогих тренінгів для нових та існуючих підприємств.

Наприклад, центри розвитку малого бізнесу в Кентуккі і в Північній Каліфорнії.

Кентуккійський центр розвитку малого бізнесу Центр розвитку малого бізнесу в Кентуккі (KSBDC) – це партнерство між вищими навчальними закладами Кентуккі, організаціями економічного розвитку та Адміністрацією малого бізнесу США. Він був відкритий у 1982 році, і на його території функціонують 20 центрів та офісів супутникового зв’язку в усьому Співдружності штату Кентуккі. Штаб-квартира KSBDC розташована в університеті Кентуккі в Лексінгтоні, штат Кентуккі. KSBDC є акредитованою філією національної мережі SBDC, Асоціації Центрів розвитку малого бізнесу.

Центр розвитку малого бізнесу в Кентуккі має на меті зміцнення бізнесу в Кентуккі та економічному зростанню шляхом створення стратегічних альянсів, а також забезпечення якісної допомоги в управлінні, освітніх програмах та корисних ресурсах для власників малого бізнесу та підприємців у Кентуккі.

Центри розвитку малого бізнесу Північного Каліфорнії (Norcal SBDC) – це некомерційна мережа, що складається з 18 центрів, які призначені для надання малому підприємництву допомоги у будь-яких аспектах створення, розвитку, управління та ведення бізнесу. Центр розташований у кампусі Державного університету Гумбольдта в Аркаті, Каліфорнія і здійснює нагляд за дотриманням та функціонуванням 12 офісів мережі SBDC в Північній Каліфорнії.

Мережа настаників (mentoring network)

Мережа наставників, менторів в США об’єднанна в організацію SCORE.

SCORE (Службовий корпус відставних керівників – Service Corps of Retired Executives) – це некомерційна організація, яка надає безкоштовні послуги з наставництва для власників малого бізнесу в Сполучених Штатах. Більше 10 000 добровольців надають ці послуги у 62 галузях, і всі добровольці є активними та відставними бізнес керівниками та підприємцями. 300 підрозділів SCORE проводять заходи на місцевому рівні по всій території США та її територіях

Крім наставництва, SCORE також пропонує безкоштовні та недорогі навчальні семінари щороку як партнер Адміністрації малого бізнесу США.

Штаб-квартира SCORE розташована в місті Херндон, штат Вірджинія.

 

Пов’язані пости:

Мачуський В.В. Організаційно-правові аспекти підтримки і розвитку малого бізнесу в Сполучених штатах Америки

Мережі і ресурси підтримки і розвитку малих та середніх підприємств в Європейському Союзі

Бізнес-інкубатор як об’єкт інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва: проблема законодавчої невизначеності

 

Share

One thought on “Інфраструктура підтримки малого підприємництва в США”

Leave a Reply

Your email address will not be published.