Categories
статті

Мережевий нейтралітет

Мережевий нейтралітет (англ. Network neutrality, NN) — принцип, відповідно до якого провайдери телекомунікаційних послуг не віддають переваги одному цільовому призначенню перед іншим, або одним класам додатків (наприклад World Wide Web) перед іншими (наприклад, онлайн-ігри або IP-телефонія). Хоча сам цей термін новий, його фундаментальна ідея бере початок в епоху винаходу телеграфу в середині XIX століття. Телеграми доставлялися ‘однаково’, на рівних умовах, без спроб розрізняти їх зміст і регулювати їх приналежність до того чи іншого технічного способу доставки. Така мережа «від початку до кінця нейтральна».

Автором терміну є професор Колумбійської правничої школи Тім Ву.

Існує точка зору, що Інтернет НЕ нейтральний, оскільки FTP та інші види малочутливих до часу трафіків мають перевагу в порівнянні з комунікаціями реального часу.

Великі постачальники інтернет-контенту в США стверджують, що мережевий нейтралітет також стосується питання привілеїв або навпаки, негативного ставлення з боку провайдерів телекомунікаційних послуг до певних веб-сайтів (наприклад Google) або певних брендів IP-телефонії.

Захисники мережевого нейтралітету стверджують, що великі телекомунікаційні компанії намагаються незаконно отримати прибуток від своїх інвестицій.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published.