Моніторинг законодавства №8

1. Україна почне обмінюватися даними з податковою службою США. 
2. Національний Банк України спростив умови роботи банків із малим бізнесом. 
3. У Кабміні полегшать процедуру нарахування зарплати, якщо працівники мають рахунки в різних банках.

1. Україна почне обмінюватися даними з податковою службою США.

В рамках імплементації угоди FATCA, Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроекти № 2102 і № 2103.

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, ці документи вносять зміни до Законів “Про банки і банківську діяльність” (в частині порядку розкриття банківської таємниці), “Про депозитарну систему України” (в частині доступу до інформації в системі депозитарного обліку), а також до Податкового кодексу.

Після підписання законопроектів президентом, податкова служба США зможе в автоматичному режимі отримувати дані про американських платників податків від Державної податкової служби України.

Зараз угода FATCA передбачає тільки односторонній обмін інформацією. Однак в майбутньому можливе прийняття моделі взаємної передачі даних.

“Україна впевненими кроками йде до міжнародних стандартів обміну фінансовою інформацією і найближчим часом планує приєднатися до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичне обмін інформацією про фінансові рахунках (Multilateral CompetentAuthority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information).

2. Національний Банк України спростив умови роботи банків із малим бізнесом.

Національний банк продовжує працювати над створенням сприятливих умов для розвитку кредитування в Україні.

На початку 2019 року НБУ підвищив ліміт для портфельної оцінки кредитів юридичним особам – суб’єктам господарювання із 2 млн грн до 5 млн грн. Упровадження банківською системою України сучасних стандартів управління ризиками створює передумови для подальших кроків: 5 грудня Правління НБУ затвердило зміни до Положення № 351, які мають спростити умови кредитування банками фізичних осіб – підприємців.

Змінами передбачено, що для оцінки фізичних осіб – підприємців банки також зможуть використовувати портфельний підхід. Це правило буде поширене на усі кредити ФОПам до 5 млн грн.

На практиці це означатиме, що ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. Так, допоки позичальники не допускатимуть прострочок за своїми зобов’язаннями, надані їм кредити вважатимуться високоякісними. За такими кредитами банки визначатимуть мінімальний кредитний ризик. Спрощений підхід до оцінки кредитних ризиків фізичних осіб – підприємців також спростить формальні процедури з кредитного адміністрування. Загалом це розширить можливості банків кредитувати МСБ та спростить підприємцям доступ до кредитних ресурсів.

3. У Кабміні полегшать процедуру нарахування зарплати, якщо працівники мають рахунки в різних банках.

У Кабінеті міністрів анонсували зміну, яка дозволить співробітникам підприємства самостійно вибирати картку для нарахування зарплати без лишньої праці для бухгалтерів. Про це у Telegram повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

За його словами, це полегшить для бухгалтерів процедуру нарахування зарплати, якщо працівники підприємства мають рахунки в різних банках.

“Система дозволить українцям вільно вибирати банки та при цьому не вимагає від бухгалтерів зайвої роботи. Працівник просто вказує бухгалтеру свій IBAN (номер рахунку, який в Україні був введений у цьому році, – ред.), а бухгалтер формує просту відомість для всіх працівників, незалежно від банку. А далі вже банк, який обслуговує підприємство, автоматично нараховує гроші, куди треба”, – пояснив Дубілет.

При цьому він зазначив, що за законом співробітники й так мають право самостійно обирати банк.

“Але на практиці, якщо хтось вибирає інший банк, бухгалтери змушені для таких виплат формувати окремі платіжки. Тому працівникам найчастіше в такому виборі просто відмовляють”, – зазначає міністр Кабміну.

Моніторинг законодавства №7

Share

One thought on “Моніторинг законодавства №8”

Comments are closed.