“ПРАВО”: Задача 1 до семінару 4.

ТОВ «International trading Ukraine» у період з 08 серпня по 21  жовтня  2016 року здійснювало ввезення на митну територію України (імпорт) товарів (дитячих підгузків Huggies, жіночих гігієнічних прокладок Kotex i Lidie та жіночих гігієнічних тампонів Kotex), митне оформлення яких здійснювалось через Київську міську митницю ДФС та через Київську митницю Міндоходів. Загалом у цей період позивач здійснив митне оформлення на підставі митних декларацій загальною вартістю 8 4509938,74 грн із застосуванням 20% ставки ПДВ до оподаткування вказаних операцій.

Задекларований товар було випущено у вільний обіг без затримок після сплати належних митних платежів, згідно з митними деклараціями.

В подальшому ТОВ «International trading Ukraine»  звернулося до Київської міської митниці ДФС із заявами від 18 листопада 2016 року № 304-11, від 27 листопада 2016 року № 528-11; до Київської митниці Міндоходів із заявою від 28 листопада 2016 року № 321-11,  які мотивовані тим, що товариством при визначенні ставки ПДВ допущено помилки у визначені розміру ставки ПДВ при розмитнені товарів. На його думку, застосуванню підлягає ставка ПДВ у розмірі 7%, оскільки вони вважають, що імпортовані на територію України товари відносяться до медичних виробів.

Київська міська митниця ДФС та Київська митниця Міндоходів відмовили у внесенні змін до митних декларацій та у поверненні позивачеві надміру сплачених сум ПДВ.

Вважаючи такі дії відповідачів протиправними, ТОВ «International trading Ukraine» звернулося до суду із позовною заявою у якій просило:

1) визнати протиправною бездіяльність Київської міської митниці ДФС, що виявилась у невнесенні змін до митних декларацій за заявами позивача

2) визнати протиправною бездіяльність Київської митниці Міндоходів, що виявилась у невнесенні змін до митних декларацій за заявою позивача

3) стягнути з Державного бюджету України (через Київську митницю Міндоходів) на користь позивача помилково (надміру) сплачені кошти ПДВ у загальній сумі 4289280,49 грн.

Вирішіть справу із посиланням на чинне законодавство України.

Share