Categories
business business law

Реєстрація бізнесу в Китайській народній республіці

ТІХОНОВ М.В., КНЕУ, EMП-503

Китай – держава з однїєю з найпотужніших економік світу. Величезний ринок сбуту КНР є привабливим для будь-якої міжнародної компанії, що має на меті закріплення власних позицій у азиатському регіоні. Саме тому питання реєстрації бізнесу на території цієї країни є пріорітетним для будь-якої сучасної компанії.

Перш за все, для початку будь-якої бізнес діяльності потрібно ознайомитись з законодавством тієї країни, де така діяльність буде здійснюватися. На території КНР діяльність компаній регулюється трьома основними нормативними актами, яким потрібно приділити неабияку увагу:

  • Закон «Про компанії КНР» від 1 липня 1994 року;
  • Закон «Про підприємства зі 100 % іноземним капіталом» від 12 квітня 1986 року;
  • Закон «Про спільні акціонерні підприємства» від 1 липня 1979 року.

Після того, як ви ознайомилися із даними нормативними актами та остаточно переконалися, що ваша діяльність не підпадає під поняття «забороненої підприємницької діяльності на території Китайської Народної Республіки», можна почати процес реєстрації вашої компанії.

Як правило, процес реєстрації фірми в КНР займає близько року. Причиною тому є масштабна бюрократизованість уряду КНР. Більшість компаній звертаються до посередників, що значно прискорює процедуру реєстрації підприємства. У середньому, такі фірми-посередники беруть за послуги реєстрації вашої компанії в Китаї близько 5000-6000 доларів США. Плюс до цього вам потрібно буде заплатити ще близько 2000 доларів за різні податки і збори.

Тут слід відзначити, що найдешевшим і найпрозорішим варіантом є відкриття компанії в Гонконзі, ніж, наприклад, в Шанхаї або Пекіні.

До основних мінусів реєстрації фірми в Китаї можна віднести занадто великий початковий статутний капітал. Наприклад, щоб відкрити торгову компанію, майбутньому власникові доведеться сплатити приблизно 140 000 доларів США. У момент реєстрації – 20% від цієї суми і решта 80% -протягом 2 років з дня реєстрації.

Процедура реєстрації фірми

Отже, алгоритм подачі документів в органи КНР на реєстрацію фірму виглядає так:

1. Потрібно написати заяву і підготувати пакет документів до компетентного органу;

2. Затвердити пакет документів;

3. Зареєструвати свою компанію в Адміністративному Торгово-промисловому Управлінні Китаю;

4. Відкрити рахунок у банку Китаю;

5. Подати документи на перевірку до Управління Валютного Контролю Китаю;

6. Подати документи в податкову інспекцію і отримати код вашої нової компанії;

7. Замовити печатку компанії;

8. Отримати дозвіл на наймання іноземних та китайських працівників.

В залежності від роду вашої діяльності документи потрібно подавати в різні державні управління. Наприклад, якщо ви відкриваєте фінансову, або страхову компанію, то тоді документи потрібно подавати в Народний банк Китаю. Якщо це транспортна або торгова фірма, то тоді в міністерство зовнішньої торгівлі. Якщо це компанія, яка спеціалізується на морських перевезеннях, – в Міністерство Комунікацій Китаю, а якщо ви реєструєте авіакомпанію, то вам потрібно буде подати документи в Управління Цивільної Авіації. Під час подачі документів вам буде виділений вповноважений китайського держслужбовця, який буде стежити і контролювати правильність подачі документів у всі відповідні інстанції.

До заяви про відкриття фірми в Китаї потрібно подати наступний пакет документів:

1. Виписка з банку про стан рахунку вашої фірми;

2. Копія паспорта, або іншого документа, що підтверджує особистість засновника компанії;

3. 5 фотографій, як правило, 6х6;

4. Документ, підписаний засновником компанії, який підтверджує призначення директора;

5. Договір про оренду приміщення, та документи від орендодавця, що він є законним власником офісу, та має ліцензію на фінансову діяльність на території КНР.

Якщо в Китаї планується відкрити філію іноземної компанії, тоді вас також можуть запитати про наступні додаткові документи:

1. Заява на реєстрацію іноземної фірми на території Китаю;

2. Виписка про наявність грошових коштів у банку материнської компанії;

3. Всі відомості про співробітників компанії, які будуть працювати на території Китаю;

4. Всі контракти і угоди, які уклала материнська компанія зі всіма китайськими підприємствами.

Не дивлячись на те, що відкриття свого бізнесу в Китаї досить бюрократична процедура, він все ж таки є досить прибутковим. Дешеві трудові ресурси і високий попит на продукцію, при правильній фінансової діяльності дозволять в найкоротші терміни вивести компанію на прибуток. Окрім того, щоб відкрити фірму в Китаї, тільки з іноземним капіталом, потрібен буде лише один засновник, який за сумісництвом зможе так само виконувати роль директора. Також потрібно пам’ятати і про вибір міста, в якому буде проводитися основна діяльність компанії, саме влучність у виборі міста та різновиду діяльності, не тільки заощадить ваші гроші, але і істотно прискорить процес реєстрації.

Китай є потенцільним украінсьским партнером, тому злагоджені політичні відносини між двома країнами зумовлюють значні перспективи у веденні бізнесу!

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published.