Розрахунки готівкою: ведення касових операцій

1. Порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами та їх відокремленими підрозділами (далі – підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними господарської діяльності (далі – установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі – фізичні особи – підприємці) (далі разом у тексті – суб’єкти господарювання), фізичними особами, визначається Положенням «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (затверджене Постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148).

2. Суб’єкти господарювання здійснюють розрахунки готівкою між собою і з фізичними особами через касу як коштами, одержаними як готівкова виручка, так і коштами, одержаними із банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів.

Суб’єкти господарювання здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку. Continue reading Розрахунки готівкою: ведення касових операцій

Share

Касові операції у національній валюті в Україні

Актуальні питання та відповіді щодо Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (Національний Банк України)

Як оприбутковується готівка в касах установ/підприємств, їх відокремлених підрозділів, фізичних осіб-підприємців?

Відповідно до підпункту 18 пункту 3 розділу І Положення, оприбуткування готівки – це проведення суб’єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/книзі обліку доходів/фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції.

Згідно з пунктом 11 розділу ІІ Положення, готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.

Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Оприбуткуванням готівки в касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) і веденням книги обліку доходів і витрат (або книги обліку доходів), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку доходів і витрат (або книзі обліку доходів) на підставі товарних чеків (квитанцій).
Continue reading Касові операції у національній валюті в Україні

Share