ЗАДАЧІ – ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО

Лісові ресурси. Задачі.

Завдання 1.

Громадянину Н. Була виділена земельна ділянка лісового фонду у користування із земель державної власності, засаджена 5-ти річними ялинками. Перед Новим роком громадянином Н. частина насаджень була знищена. Порушення норм лісового законодавства була пояснена громадянином Н. як заготівля деревини. Чи правомірні дії громадянина Н?

Завдання 2.

Релігійна організація, розташована у лісовій зоні, здійснює рубки лісу для господарських потреб. Чи потрібно сплачувати збір за спеціальне використання лісових ресурсів?

Чи мають право лісокористувачі сплачувати збір за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду до отримання спеціального дозволу на використання цих ресурсів?

Завдання 2.

Виробниче підприємство «Агросервіс» у ході проведення аварійно-рятувальних робіт, що велись після буревію, здійснювало рубку дерев, які загрожували пошкодити лінії електромережі. Через 10 днів після початку зазначених робіт виробниче підприємство «Агросервіс» звернулось до обласного лісогосподарського підприємства з клопотанням про видачу лісорубного квитка на здійснювані роботи. У видачі дозволу виробничому підприємству «Агросервіс» було відмовлено. Натомість представники обллісгоспу звернулись до прокуратури з вимогою відреагувати на дії ВП «Агропромсервіс», яке без відповідного дозволу здійснює рубку дерев. 
Проаналізуйте ситуацію, що склалась.
Вирішіть справу по суті.

Завдання 3.

Товариство пасічників звернулося до держлісгоспу із заявою про виділення їм у тимчасове користування для розміщення пасіки суміжних із лісом сільськогосподарських угідь. Взамін товариство зобов’язалося забезпечувати держлісгосп продуктами бджільництва. Така угода була укладена і зареєстрована держлісгоспом. Інспектор по земельних ресурсах району виніс рішення про незаконність цієї угоди та наклав на відповідальних осіб цієї угоди адміністративний штраф. Це рішення держлісгоспом було оскаржено до суду.
Чи підлягає протест задоволенню?

Завдання 4.

Фермер Раєвський уклав угоду з начальником місцевого лісгоспу Сіренком про надання йому у тимчасове користування 15 га лісових угідь під сінокоси та 24 га під пасовища. У свою чергу він зобов’язався передавати безоплатно для працівників лісгоспу м’ясо-молочні продукти харчування.
Цю угоду вони вирішили нотаріально посвідчити. Приватний нотаріус Рибалко відмовився посвідчити цю угоду, вважаючи, що її складено з порушенням умов земельного законодавства. Незважаючи на це сторони стали виконувати взяти зобов’язання. Через 6 місяців після підписання угоди частина лісових угідь, яка була передана під сінокоси, увійшла до створеного природного національного парку, дирекція якого заборонила здійснювати відповідні роботи. Начальник лісгоспу запропонував інші рівнозначні угіддя, однак фермер відмовився від них через їх віддаленість і припинив виконання взятих зобов’язань. Лісгосп звернувся до суду. Чи підлягає позов задоволенню?

Завдання 5.

На базі міжрайонного лісгоспу створено спільне підприємство із залученням іноземного капіталу для виробництва меблів та різних столярних виробів. Для здійснення господарської діяльності підприємства потрібні значні земельні площі і воно звернулося до районної державної реєстрації з відповідним клопотанням. Районна держадміністрація відмовила у задоволенні прохання, вважаючи, що така діяльність не може здійснюватися на землях лісогосподарського призначення і запропонувала угіддя лісових згарищ. Чи правомірна відмова районної державної адміністрації?

Share