Задача 1 до семінару 8

У травні 2017 року керівник Тернопільскої  місцевої прокуратури № 1 Тернопольскої області в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України звернувся до Господарського суду Тернопільскої області з позовом до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільскій області (далі – Регіональне відділення Фонду) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Ізотрон» (далі – ТОВ «Фірма Ізотрон») про:

1. визнання недійсним на майбутнє договору оренди від 31 травня 2011 року

№ 4785/2011 (від 30 травня 2014 року договір № 2 та від 16 листопада 2016 року договір № 3, які є невід’ємними частинами договору від 31 травня 2011 року

№ 4785/2011), укладеного між Регіональним відділенням Фонду та ТОВ «Фірма Ізотрон», предметом якого є нежитлові вбудовані приміщення на другому поверсі будівлі учбових майстерень для розміщення виробництва індикаторів температури для газових плит, загальною площею 22,14 м2, за адресою: Тернопільска область, м. Кременець, вул. Воїнів-визволителів, буд. 1, що перебуває на балансі Кременецького професійного ліцею, вартість якого становить 45064,00 грн;

2. зобов’язання ТОВ «Фірма Ізотрон» протягом 14 днів з моменту набрання рішенням суду законної сили звільнити та повернути балансоутримувачу Кременецькому професійному ліцею за актом приймання-передачі передані в оренду згідно договору від 31 травня 2011 року спірні нежитлові приміщення.

  1. Прокурор наголошував, що спірне майно державної форми власності, за цільовим призначенням повинно використовуватися для забезпечення громадян можливістю здобуття повної загальної середньої освіти та дошкільної освіти, задоволення їх потреб у навчальному та виховному процесах, реалізації здібностей, таланту, проте спірне майно фактично використовується суб’єктом господарювання для задоволення особистих потреб та одержання прибутку.

Отже, порушення інтересів держави полягає в незаконному, нецільовому використанні приміщення навчально-виховного комплексу не за його цільовим призначенням.

Вирішіть справу з посиланням на нормативно-правові акти.

Share