Задача 1 до семінару 9.

В провадження слідчого судді надійшло клопотання про надання дозволу на призначення у кримінальному провадженні №434306 документальної позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства ФОП К., ФОП П.

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що слідчим відділом прокуратури міста N.  провадиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №434306 від 16.04.2018 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що на території міста N. діє злочинна група, яка займається проведенням «фіктивних» фінансових операцій з подальшою їх легалізацією через переведення їх у готівку та зняттям у касах відділення ПАТ «Бета Банк». До складу вказаної групи входять особи з числа фізичних осіб підприємців та співробітників правоохоронних органів.

Так, встановлено факт неправомірних дій суб’єктів господарської діяльності за пособництва правоохоронців, у тому числі ФОП К. і ФОП П., які з метою ухилення від сплати податків нібито здійснюють реалізацію товарів під торговою маркою магазину «Ктилус» без створення юридичної особи суб’єкта господарювання.

Проведеними обшуками виявлено та вилучено документацію щодо фіктивної господарської діяльності вищезазначених ФОП.

На даний час у органа досудового розслідування виникла необхідність в проведенні документальної позапланової перевірки вищевказаних суб’єктів підприємницької діяльності з питань дотримання ними податкового законодавства.

Питання: 1) Які підстави і порядок проведення документальної позапланової перевірки? 2) Яку ухвалу повинен винести слідчий суддя? 3) Надайте характеристику принципу «витягнутої руки».

Share